مقالات

در هتل‌های ستاره بالا خدمات عمومی هتل شامل فرانت آفیس، رزرواسیون، اطلاعات، خانه‌داری، لاندری، فرهنگی هنری، صوت و تصویر، انتظامات،‌ تلفنخانه، کلوپ ورزشی را به نام روم دویژن (Room’s Division) می شناسند که شرح وظایف تک تک بخشهای مختلف نام برده شد و مسئولیت آن ها به عهده معاونت مدیر عامل در خدمات عمومی میباشد.

هر یک از قسمت ها به نوبه خود دارای وظیفه خاصی هستند که تحت سرپرستی قسمت مربوطه اداره می شوند از جمله خانه داری و لاندری که دوشادوش هم جهت ارائه خدمات بهداشتی، ملزومات شستنی روزانه همکاری لازم را مبذول می دارند که این امر در مورد غذا و نوشابه و لاندری هم هست وظیفه اصلی لاندری با در اختیار داشتن ماشین آلات مربوطه شستشوی حوله، ملحفه، روبالشی، روتختی، پتو، پرده مربوط به خانه‌داری با قبول رومیزی ، دستمال سفره (غذا ونوشابه) است که جهت شستشو و تمیزکردن به قسمت لاندری ارجاء می گردد.

از اهم وظایف این بخش ارائه خدمات البسه به میهمانان می باشد بطوریکه یکی از پرسنل مخصوص لباس (ولت) در یک زمان خاص هر روز البسه سفارشی میهمانان را از درب اتاقها تحویل و به لاندری حمل و پس از ثبت سفارش در دفتر روزانه یا کامپیوتر البسه را شماره گذاری نموده و جهت شستشو و اطو به نزد دستگاه مربوطه هدایت مینماید. و از وظایف دیگر آن قبول ملزومات شستنی رستوران ها و سالن ها می باشد. که رومیزی، دستمال سفره روزانه را در اسرع وقت شستشو و آماده می نماید. و در خاتمه تمیزی ظاهری پرسنل هتل وظیفه لاندری می باشد به طوریکه روزانه البسه فرم آنان را که نیاز به خشکشویی، شستشو و اطو داشته باشد تحویل لینین روم می گردد که پس از ثبت در دفتر روزانه و جمع آوری در یک ساعت معین از روز کلاً به لاندری ارجاع میشود.

ماشین لباسشویی:

هر شرکت در اندازه ها و ظرفیت های مختلف با شکل ظاهری متفاوتی تولید خود را به بازار عرضه می دارد قدیمی ترین ماشین آلات مربوط به میله آلمان میباشد که ﺑﻴﺶ از 50 سال سابقه خدمت دارد. آلمانی ها در این صنعت پیشکسوت می باشند.

طرز کار لباسشویی اتومات:

ماشین آلات لباسشویی در ظرفیت های مختلف صنعتی با دو سیستم اتومات و دستی در اختیار می باشد ماشین آلات اتومات کلیه مراحل شستشو، آبکشی و دور تند در زمان های مختلف را برنامه ریزی کرده توسط سیستم مکانیکی و یا الکترونیکی در مواقع لازم شروع به عملیات نموده و حاصل کار پس از طی مراحل مختلف آماده و با اعلام آلارم تمام شدن زمان کار خود را به اطلاع میرساند. در این نوع ماشین آلات یا از نیروی برق و باد جهت باز و بسته شیرآلات استفاده می نمایند و یا فقط جریان برق شیرآلات را باز و بسته و عملیات را انجام می دهد.

طرز شستشو با ماشین آلات به صورت دستی:

در اینگونه ماشین آلات پس از قراردادن ملزومات شستنی درون زنبیل و بستن درب ماشین شیر آب سرد را باز و دکمه استارت را می زنیم که ماشین به دور چپ و راست حرکت نماید پس از یک مرحله شستشو مقدماتی با آب سرد و پودر به مدت 5 دقیقه آن را تخلیه می نمائیم دوباره این کار را انجام داده ولی اینبار با آب سرد و گرم بستگی به نوع ملزومات شستنی دارد که چه اندازه گرما نیاز دارد اگر دمای آب گرم به اندازه نبود از المنت برقی که جهت تولید گرمای آب تعبیه شده و یا لوله بخار با تنظیم درجه ترموستات که سر راه قراردارد گرمای لازم را به آب مخزن لباسشویی میدهیم وکار شستشو به مدت 15دقیقه به طول می انجامد در بعضی از ماشین ها حدکثر زمان تایمر فنری (کوکی) 15دقیقه می باشد در بعضی ماشین ها تایمر برقی است و از سیستم مکانیکی خاص استفاده شده زمان شستشو دور چپ و راست در اختیار می باشد به محض فشار دکمه استارت و رساندن جریان برق به تایمر شروع به کار نموده روی آن صفحه ای از فیبر مخصوص دایره ای قراردارد که آنرا می چرخاند وگاه هایی روی آن قراردارد که در کنار آن دو عدد میکروسوئیچ نصب شده که هرگاه روی محل خالی صفحه قرار بگیرد شروع به عمل نموده جریان را متصل و دور چپ یا راست به حرکت در می آید که زمان و مدت هر شارژ در اختیار شوینده است. پس از مدت موردنظر میتوان ماشین را تخلیه سپس 3نوبت آبکشی نمود آنگاه کار شسته شده آماده می باشد که ماشین را خاموش و ملزومات را خارج کنند. بعضی ماشین آلات ماشین لباسشویی به صورت نیمه اتومات می باشد تنظیم سطح آب داخل زنبیل توسط هیدرو استارت و شیر برقی که سر راه قراردارد تنظیم می گردد و همیشه به همان اندازه می باشد در مواقعی هم هیدرو استارت طوری تنظیم می گردد که چنانچه آب در زنبیل نباشد روشن نمی گردد.

منبع: دانشجویان هتلداری جزیره کیش